Polecamy w tym tygodniu
Polecamy 1Ok?adka 2Ok?adka 3Ok?adka 4
John Walkenbach - Excel 2010 PL Formuły
John Walkenbach - Excel 2010 PL Formuły

s1.fotowrzut.pl/FWSC3NKQGL/1.jpg

Excel 2010 to najnowsza wersja najbardziej popularnego obecnie na rynku arkusza kalkulacyjnego firmy Microsoft.
Antologia - Opowieści ze świata Wiedźmina
Antologia - Opowieści ze świata Wiedźmina

s.lubimyczytac.pl/upload/books/151000/151002/352x500.jpg

Opis:

Hołd dla Andrzeja Sapkowskiego i jego świata wiedźmina, złożony przez najlepszych pisarzy rosyjskich i ukraińskich: Nik Pierumow, Olesandr Zołotko, Maria Galina, Andriej Bielanin, Władimir Wasiljew, Wolodymyr Arieniew, Michaił Uspienskij, Leonid Kudriawcew
Pavel Tsatsouline - Super stawy. Sprawność sportowa w każdym

Pavel Tsatsouline - Super stawy. Sprawność sportowa w każdym

s1.fotowrzut.pl/W448FK65TR/1.jpg

Czy jeśli się rozciągam, są mi potrzebne osobne ćwiczenia do rozruszania stawów? – Tak, ponieważ są to dwie zupełnie różne sprawy. Ruchomość stawów jest czymś innym niż rozciągnięcie i elastyczność mięśni.

Praca zbiorowa - O ksiazkach i czytaniu
Praca zbiorowa - O ksiazkach i czytaniu

s5.postimg.org/4kku4llnr/Praca_zbiorowa_O_ksiazkach_i_czytaniu.jpg

"Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia.
Celem imprezy organizowanej przez UNESCO jest promocja czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Z tej okazji wydawnictwo Bezkartek.pl Self-Publishing wraz ze społecznością Książki Moja Miłość przygotowało akcję, której celem było zebranie cytatów traktujących o książkach, e-bookach oraz czytaniu. Niniejszy e-book jest uwieńczeniem wspólnej pracy wielu wspaniałych osób, które od 12 do 17 kwietnia 2011 roku dzieliły się zebranymi cytatami na forum wydarzenia, stworzonego na portalu społecznościowym Facebook"


Katarzyna Cymbalista-Hajib

Stephen Hawking - Jeszcze krótsza historia czasu
Stephen Hawking - Jeszcze krótsza historia czasu

s5.postimg.org/hfo8dmbjb/Stephen_Hawking_Jeszcze_krotsza_historia_czasu.jpg


Krótka historia czasu, światowy bestseller Stephena Hawkinga, weszła do kanonu literatury popularnonaukowej. Do jej sukcesu przyczyniły się zarówno renoma autora, jak i zagadnienia, którymi się w książce zajmuje: natura przestrzeni i czasu, rola Boga w akcie stworzenia, historia oraz przyszłość wszechświata. Czytelnicy wielokrotnie zwracali uwagę profesorowi Hawkingowi na trudności ze zrozumieniem niektórych spośród najbardziej istotnych koncepcji omawianych w jego książce.

Richard Dawkins - Ślepy zegarmistrz
Richard Dawkins - Ślepy zegarmistrz

s5.postimg.org/heeak79pj/Richard_Dawkins_Slepy_zegarmistrz.jpg

[...] jedynym zegarmistrzem w przyrodzie są ślepe siły fizyczne-choć działają w pewien bardzo szczególny sposób. Prawdziwy zegarmistrz przewiduje. Projektuje swoje kółka zębate i sprężyny, planuje połączenia między nimi odpowiednio do ich przyszłego zastosowania, jakie widzi w swej wyobrażni. Natomiast dobór naturalny-odkryty przez Darwina ślepy, bezrozumny i automatyczny proces, o którym wiemy dziś, że stanowi wyjaśnienie zarówno istnienia, jak i pozornej celowości wszystkich form życia-działa bez żadnego zamysłu. Nie ma ani rozumu, ani wyobrażni. Nic nie planuje na przyszłość. Nie tworzy wizji, nie przewiduje, nie widzi. Jeśli w ogóle można o nim powiedzieć, że odgrywa w przyrodzie rolę zegarmistrza-to jest to ślepy zegarmistrz.
Richard Dawkins - Wspinaczka na szczyt...
Richard Dawkins - Wspinaczka na szczyt nieprawdopodobieństwa

s5.postimg.org/8hyx2itpj/Wspinaczka_na_szczyt_nieprawdop_Richard_Dawkin.jpg

Wędrówka, na którą zaprasza nas wielki gawędziarz - Richard Dawkins - prowadzi ku najwspanialszym osiągnięciom ewolucji. Rozwiązaniom tak doskonałym, że aż trudno uwierzyć, iż mogły powstać same, bez udziału Głównego Projektanta.
Richard Dawkins - Samolubny gen
Richard Dawkins - Samolubny gen

s5.postimg.org/967rlgsf7/Richard_Dawkins_Samolubny_gen.jpg


Stworzyły nas geny. To one są motorem ewolucji. Jesteśmy tylko - podobnie jak rośliny i zwierzęta - maszynami przetrwania powołanymi do życia przez geny. Mamy zapewnić genom jak najlepsze możliwości tworzenia ich następnych kopii. Oto przesłanie - jakże okrutne - Samolubnego genu, najsłynniejszej książki Richarda Dawkinsa, profesora biologii na Uniwersytecie Oxfordzkim, autora wydanych w Polsce: Ślepego zegarmistrza (1994) i Rzeki genów (1995). Samolubny gen wciąż utrzymuje się na czołówkach list bestsellerów popularnonaukowych na świecie, książkę przetłumaczono już na dwadzieścia języków.

Richard Dawkins - ROZPLATANIE TĘCZY
Richard Dawkins - ROZPLATANIE TĘCZY Nauka, złudzeń

s5.postimg.org/icq28qxnr/ROZPLATANIE_TECZY_Nauka_zludze_Richard_Dawkin.jpg


Wszyscy kochamy cuda. I tego nie ma nam za złe nawet Richard Dawkins. Wręcz przeciwnie, on sam jest wielbicielem rzeczy niezwykłych. Żeby jednak je dostrzec, zapewnia, nie trzeba wierzyć w duchy czy szukać pomocy astrologów. Wystarczy rozejrzeć się po świecie i spróbować zrozumieć otaczające nas zewsząd tajemnice. Poznanie praw rządzących pozornie tylko zwykłymi, bo codziennymi zjawiskami, chociażby takimi jak tęcza, może bowiem okazać się nie mniej zachwycające niż lektura najpiękniejszych strof poezji. I nie ma w tym ani grama przesady, czego najlepiej dowodzi ta właśnie, najnowsza książka autora klasycznego już dzisiaj "Samolubnego genu"

Richard Dawkins - Najwspanialsze widowisko świata
Richard Dawkins - Najwspanialsze widowisko świata

s5.postimg.org/prfe14jjb/ROZPLATANIE_TECZY_Nauka_zludze_Richard_Dawkin.jpg

"Barbarzyńcy stoją u bram", jak pisał John Brockman we wstępie do książki 'Nauka a kreacjonizm'. Trudno w to uwierzyć, ale prawie wszędzie na świecie z roku na rok zmniejsza się stopień akceptacji teorii ewolucji i coraz powszechniej daje się słyszeć głosy, że to "tylko teoria". Świadomie lub nie (choć bardzo często z pełną premedytacją) ludzie mylą różne znaczenia słowa "teoria" i zapominają - lub nie chcą wiedzieć - że ewolucja jest teorią w takim samym znaczeniu jak teoria heliocentryczna czy teoria grawitacji. Ewolucja jest faktem.
Richard Dawkins - Bóg urojony
Richard Dawkins - Bóg urojony

s5.postimg.org/nkb5d7e93/Bog_urojony_Richard_Dawkins.jpg

W "Bogu urojonym" Dawkins nie pisze (przynajmniej nie bezpośrednio) o biologii. "Bohaterem" jego książki jest religia i relacje między nauką a religią. Dawkins z całą mocą swojej wiedzy, talentu i intelektu wprost i bezpośrednio odrzuca religię i wszelkie jej roszczenia. Zaczyna od tego, że ukazuje fałsz założeń logicznych wierzeń religijnych, a potem - między innymi - pisze o ewolucyjnych korzeniach teizmu. Dawkins nie oszczędza bogów we wszelkich ich postaciach - kieruje ostrze swej krytyki zarówno przeciw cierpiącemu na obsesję seksualną krwawemu tyranowi Starego Testamentu, jak i przeciw znacznie łagodniejszemu (acz wciąż nielogicznemu) "Boskiemu Zegarmistrzowi", "odkryciu" oświeceniowych myślicieli. Rozpoczyna swą krytykę od logicznej wiwisekcji najczęściej przywoływanych argumentów za istnieniem Boga i na ich podstawie wykazuje, że jakakolwiek Istota Najwyższa jest bytem w najwyższym stopniu nieprawdopodobnym.