Polecamy w tym tygodniu
Polecamy 1Ok?adka 2Ok?adka 3Ok?adka 4
Louisa Reid - Miłość za wszelka cenę
Louisa Reid - Miłość za wszelka cenę
s5.postimg.org/hufztovc7/Milosc_za_wszelka_cen.jpg
Audrey razem z matką i bratem przenosi się do nowego miasta. Przeprowadzka miała być dla dziewczyny również ucieczką. Jednak ciężko jest uciec, gdy Twoją duszę otacza mrok. To Coś. Przychodzi bez uprzedzenia i atakuje w najmniej spodziewanym momencie..
Mary Higgins Clark - Melodia dalej brzmi
Mary Higgins Clark - Melodia dalej brzmi
s5.postimg.org/5rao64k9z/Melodia_dalej_brzmi.jpg
Nowa powieść autorki bestsellerów, nazywanej „królową suspensu”, o zaginionych miliardach, niesławnym finansiście i ludziach, którzy za wszelką cenę chcą poznać prawdę...
Lane Harmon, asystentka słynnej projektantki wnętrz i mama pięcioletniej Katie, często bywa w domach bogaczy rezydujących w Nowym Jorku czy uznawanych za prestiżowe rejonach sąsiednich stanów. Lubi swoją pracę, czerpie satysfakcję z odgadywania i spełniania oczekiwań swoich często bardzo wymagających klientów.
Leslie Carroll - Królewskie romanse
Leslie Carroll - Królewskie romanse
s5.postimg.org/4a5914jvr/krolewskie_roman.jpg
Te romanse wydarzyły się naprawdę, a mimo to zachwycają bardziej niż te znane z bajek. Rozgrywały się na przestrzeni siedmiuset lat, w ciągu których monarchowie ryzykowali wszystko, by zaspokoić swoje pożądanie.
Eleganckie pałace, połyskujące klejnoty i gra o największą z wygranych - nic nie może się równać z autentycznymi historiami miłosnymi koronowanych głów. Ludwik XIV sprzeciwił się Bogu i prawu ziemskiemu, pozwalając swojej zamężnej kochance Madame de Montespan przejąć rolę królowej Francji, po czym w tajemnicy ożenił się z jej następczynią - Madame de Maintenon.
Arturo Pérez-Reverte - Klub Dumas
Arturo Pérez-Reverte - Klub Dumas
s5.postimg.org/y0ns95fhj/Klub_dumas.jpg
W Klubie Dumas autor wprowadza czytelnika w rzeczywistość nie do końca jasną do określenia - postaci książkowe mieszają się z bohaterami realistycznymi i światem demonów. Wraz z głównym bohaterem, bibliofilem Corsem, będziemy poszukiwać klucza do rozwiązania zagadki tajemniczych morderstw związanych ze średniowieczną satanistyczną księgą. Intryga, zagadka kryminalna, powieść akcji i hołd składany Książce i Czytelnikom.Twórczość Pereza-Reverte nie bez przyczyny porównuje się do stylu pisania Umberto Eco. Erudycja i gra z wyobraźnią to cechy charakterystyczne tej literatury. Zaskakująca i pełna tajemnic powieść dla wielbicieli dzieł Aleksandra Dumasa, Stevensona, Sabatiniego, Borgesa.
Joanna Wieliczka-Szarkowa - Czarna księga Kresów
Joanna Wieliczka-Szarkowa - Czarna księga Kresów
s5.postimg.org/qjektxpyf/czarna_ksiega_kres.jpg
Niezwykła opowieść o bohaterach, walce, cierpieniu, nadziei, patriotyzmie i umiłowaniu Ojczyzny aż po najwyższą ofiarę.
Relacje naocznych świadków zbrodni, pogromów i prześladowań!
"Książka ta spogląda na Kresy z tragicznej perspektywy, w której dominują zbrodnie. To Kresy są tu ofiarą zbrodni. (...) Tych Kresów, które były, już nie ma. Przynajmniej na żadnej współczesnej mapie. Zdaje się, że nadszedł ich kres.
Michaela Deprince & Elaine Deprince - Wytańczyć marzenia

Michaela Deprince & Elaine Deprince - Wytańczyć marzenia

W sierocińcu w Sierra Leone Michaela de Prince była znana jako dziewczynka nr 27. Samotne dziecko, prześladowane przez innych z powodu bielactwa, nie miało łatwego życia w kraju ogarniętym powojennym chaosem. Pewnego dnia ukochana nauczycielka Michaeli została brutalnie zamordowana. Dziewczynka przeszła wtedy bardzo trudne chwile.

Eli Barbur & Krzysztof Urbański - Właśnie Izrael
Eli Barbur & Krzysztof Urbański - Właśnie Izrael
s5.postimg.org/3wgs4061z/wlasnie_izrael.jpg
Dlaczego praktycznie żadne państwo nie uznaje Jerozolimy jako stolicy Izraela? Jak działały kibuce? Jak to się stało, że w Izraelu do tej pory nie uchwalono konstytucji?
„Właśnie Izrael. Gadany przewodnik po teraźniejszości i historii Izraela" to poszerzona i zaktualizowana wersja, wydanej w 2005 roku, książki Elego Barbura i Krzysztofa Urbańskiego.
Jędrzej Soliński - Turysta
Jędrzej Soliński - Turysta
s5.postimg.org/60w37z1d3/Turystyka.jpg
Jedna noc, która zmieniła całe życie, zburzyła plany, zrujnowała marzenia.
Dwóch przyjaciół przeżyło dramatyczne wydarzenia. Przemoc i okrucieństwo, których doświadczyli, sprawiły, że muszą prowadzić życie charakterystyczne dla ludzi ocalałych z koszmaru. Życie podwójne.
Nina Majewska-Brown - Jak się nie zakochać
Nina Majewska-Brown - Jak się nie zakochać
s5.postimg.org/hbyqwc887/Jak_sie_zakoch.jpg
Czy Nina da się porwać szalonej miłości?
Znacie to?
Wszystko jest zaplanowane i pod kontrolą, nareszcie odbiliście się od dna i teraz może już być tylko lepiej. Zaczynacie oddychać pełną piersią i wtedy... los płata wam figla, a wy wpadacie w zastawioną przez niego pułapkę.
Kazik Staszewski - Idę tam gdzie idę. Autobiografia
Kazik Staszewski, Rafał Księżyk - Idę tam gdzie idę. Autobiografia
s5.postimg.org/82wkm7zc7/Ide_tam_gdzie.jpg
„Zawsze sobie mówiłem, że pewne historie pozwolę opublikować dopiero po mojej śmierci, ale niekoniecznie muszę się tego trzymać". Na scenie nieprzerwanie od 36 lat. Z Kultem, KNŻ i jako Kazik stworzył utwory, które weszły do kanonu polskiej piosenki odmieniając go raz na zawsze.
Jan Jakub Kolski - Dwanaście słów
Jan Jakub Kolski - Dwanaście słów
s5.postimg.org/q4fpk0td3/dwanascie_slow.jpg
Nowa powieść wybitnego reżysera i pisarza, autora bestsellerowego "Egzaminu z oddychania". Utrzymana w powściągliwym a jednocześnie intensywnym klimacie przypominającym film Jane Campion “Fortepian”.
Opowieść o miłości, ale niechcianej; pamięci, która jest zbyt natrętna; pokusach, które przerażają i o człowieku, który jest tajemnicą. Od dzikiej Afryki, po samotny dom ukryty w lesie.