Polecamy w tym tygodniu
Polecamy 1Ok?adka 2Ok?adka 3Ok?adka 4
Jennifer Donnelly - Mroczny przypływ
Jennifer Donnelly - Mroczny przypyłw
s5.postimg.org/j9v12vl47/Mrocvzny_przyplyw.jpg
Serafina musi w końcu spojrzeć prawdzie w oczy i stawić czoła wrogi. Musi się do tej walki przygotować – zbiera więc sojuszników i sabotuje wroga. Jej przyjaciółki-syreny nie mogą jej pomóc, gdyż same walczą z ogromnymi problemami – Ling została schwytana i uwięziona przez Rafe, po spotkaniu z Astrid Becca odkrywa pewien mroczny sekret, a Ave musi się ukrywać, bo ścigają ją jeźdźcy śmierci. 
Jennifer Donnelly - Gniewna fala
Jennifer Donnelly - Gniewna fala
s5.postimg.org/st4pwc8mf/Gniewna_fala.jpg
Serafina, Neela, Ling, Ava, Becca i Astrid, Syreny z Sześciu Syrenich Królestw, rozrzuconych po wszystkich morzach i słodkowodach, zostały wezwane przez Babę Vraję - rzeczną czarownicę. Od niej dowiedziały się o sobie niesamowitej prawdy - są potomkiniami Sześciorga Władców, największych magów w historii, którzy rządzili imperium Atlantydy. Po upływie setek tysięcy lat pierwotne zło, które doprowadziło do ruiny Atlantydę, powróciło i zagraża całemu Królestwu Syren. 
Jennifer Donnelly - Wielki błękit
Jennifer Donnelly - Wielki błękit
s5.postimg.org/cguo6luav/Wielki_blekit.jpg
Serafina, córka Isabelli, Królowej Miromary była wychowywana z jednym zamysłem. Pewnego dnia ma stanąć na czele najstarszej cywilizacji świata syren, czego świadomość jest dla niej ciężarem.W przeddzień ceremonii Dokimi, mającej na celu ustalenie, czy syrena jest godna korony, Serafinę męczy w nocy dziwny sen ostrzegający ją przed powrotem źródła pradawnego zła. Następnego dnia zapomina o koszmarze, ćwiczy śpiew i z entuzjazmem wita swą najlepszą przyjaciółkę Neelę.
Melinda Salisbary - Śpiący Książę
Melinda Salisbary - Śpiący Książę
s5.postimg.org/6f32moa7b/Spiacy_ksiaze.jpg
Od kiedy brat Errin, Lief, zniknął, jej życie stało się nie do zniesienia. Musi troszczyć się sama o chorą matkę oraz uzbierać pieniądze na czynsz, sprzedając nielegalne ziołowe mikstury. Jednak to nic w porównaniu z nadejściem mściwego Śpiącego Księcia, którego Królowa właśnie obudziła z jego zaczarowanego snu. Kiedy ludność z wioski Errin zostaje przesiedlona, w efekcie wojny ze Śpiącym Księciem, Errin zostaje pozostawiona samej sobie, bez dachu nad głową. 
Martyna Kubacka - Bez Pamięci
Martyna Kubacka - Bez Pamięci
s5.postimg.org/otdlqnmhz/Bez_pamieci.jpg
"(…)jutro jest jak nowy rozdział powieści naszego życia i tylko od nas zależy, czy będziemy kontynuować wątek z poprzedniej strony, czy zdecydujemy się na nieoczekiwany zwrot akcji."
Kasia budzi się w pięknym, nieznanym domu…Dowiaduje się, że miała wypadek, a przystojny prawnik, który się nią opiekuje, jest jej narzeczonym. Czy jednak może mu zaufać? Co w tej historii jest prawdą, a co kłamstwem? 
Anna Szafrańska - Widmo grzechu
Anna Szafrańska - Widmo grzechu
s5.postimg.org/splvpj15z/Widmo_grzechu.jpg
Nel to kochająca córka i siostra, czuła przyjaciółka, świetna uczennica, gwiazda szkolnego kółka teatralnego i przewodnicząca szkolnego samorządu, o której jej najlepsza przyjaciółka mówi: szlachetna i dobroduszna.Wraz z początkiem nowego roku szkolnego w jej poukładane życie wkrada się chaos. Poznaje chłopaka, który wydaje się być jej przeciwieństwem. Są jak dzień i noc, a mimo to... zakochują się w sobie. 
Jonathan Carroll - Zakochany duch
Jonathan Carroll - Zakochany duch
s5.postimg.org/5llewxxuv/Zakochany_duch.jpg
Wejdź w rozedrgany świat najnowszej powieści Jonathana Carrolla i przeżyj przyprawiającą o zawrót głowy przygodę.
"Duch zakochał się w kobiecie nazwiskiem German Landis. Gdyby ciągle miał serce, zatrzepotałoby w nim na sam dźwięk tego niebywałego, dziwnego imienia".
Weronika Wierzchowska - Życie tak zwyczajne
Weronika Wierzchowska - Życie tak zwyczajne
s5.postimg.org/jqr7yr6w7/zycie_tak_zwyczajne.jpg
Anna zaczyna pracę w technikum jako stażystka ucząca chemii. Przez niedoświadczenie i brak przygotowania do zawodu pakuje się w kolejne kłopoty, nie radzi sobie w kontaktach z uczniami i nauczycielami, przez których czuje się na dodatek poniżana. Załamuje się i nie widzi dla siebie ratunku. Zamierza zrezygnować z kariery pedagogicznej, kiedy w jej ręce wpada tajemniczy dziennik.
Marcin Hybel - Ballada o przestępcach
Marcin Hybel - Ballada o przestępcach
s5.postimg.org/ue6j3ou5j/Ballada_o_przestep.jpg
Porywająca przygodowa powieść historyczna osadzona w średniowiecznej Anglii.
Średniowieczna Anglia i dwóch chłopców, którzy będą musieli stoczyć walkę o przeżycie.
W drodze do Londynu wędrowna trupa zostaje napadnięta przez szajkę bezwzględnych łotrów. Dochodzi do masakry, z której uchodzi z życiem dwóch chłopców: ośmioletni Gilbert i dwunastoletni William. Bandyci zabierają dzieci do podlondyńskiej mieściny, gdzie chłopcy przechodzą szkolenie żebracze, poznają czym jest gniew i cierpienie.
Andrzej Zbych - Stawka większa niż życie, t.1
Andrzej Zbych - Stawka większa niż życie, t.1
s5.postimg.org/gj88l7zqf/Stawka_wieksz_niz.jpg
Pierwszy tom opowiadań o przygodach Hansa Klossa, agenta radzieckiego wywiadu w służbie Abwehry.
Tom zawiera:
1. Drugie narodziny
2. Partia domina
3. Podwójna gra
4. Ostatnia szansa
5. Wsypa
6. Noc w szpitalu
7. Ściśle tajne
8. Przedostatni seans
10. Hasło
Andrzej Zbych - Stawka większa niż życie, t.2
Andrzej Zbych - Stawka większa niż życie, t.2
s5.postimg.org/ls39j3i5j/Stawka_wi_ksza_niz_zycie.jpg
Drugi tom opowiadań o przygodach Hansa Klossa, agenta radzieckiego wywiadu w służbie Abwehry.
Tom zawiera:
1. W imieniu Rzeczypospolitej
2. Żelazny krzyż
3. Podwójny nelson
4. Kuzynka Edyta
5. Akcja "Liść Dębu"
6. Oblężenie
7. Spotkanie na zamku
8. Poszukiwany Gruppenfuehrer Wolf