Polecamy w tym tygodniu
Polecamy 1Ok?adka 2Ok?adka 3Ok?adka 4
Iwona Kienzler - Bodo i Jego Burzliwe Romanse
Iwona Kienzler - Bodo i Jego Burzliwe Romanse
s5.postimg.org/j1puoa2iv/Bodo_i_jego_romanse.jpg
Eugeniusz Bodo – przedwojenny aktor, reżyser, producent i celebryta, ikona męskiej elegancji, człowiek, który ze swego nazwiska uczynił markę handlową. Jego nazwisko na afiszu gwarantowało sukces każdego przedstawienia, nikogo też nie trzeba było namawiać do obejrzenia filmu, w którym grał Bodo, a śpiewane przez niego piosenki z miejsca stawały się przebojami, które nuciła cała Polska.
Stephen William Hawking - Moja krótka historia
Stephen William Hawking - Moja krótka historia
s5.postimg.cc/jr8n0hig7/moja_krotka_historia.jpg
Autor Krótkiej historii czasu w najprywatniejszej książce o sobie. Wielowątkowa, momentami wręcz zabawna historia życia jednego z około dwustu tysięcy dzieci, które urodziły się dokładnie w trzysetną rocznicę śmierci najwybitniejszego astronoma - Galileusza.
Tomasz Piątek - Macierewicz i jego tajemnice
Tomasz Piątek - Macierewicz i jego tajemnice
s5.postimg.org/y4kx107qf/macierwicz.jpg
„MACIEREWICZ I JEGO TAJEMNICE" zawiera fakty na temat niepokojących koneksji obecnego ministra obrony Antoniego Macierewicza.
Jej główną treścią jest dokładny i udokumentowany opis licznych powiązań ministra z wybitnym gangsterem-finansistą Siemionem Mogilewiczem. Mogilewicz od dziesięcioleci współpracuje z sowieckim/rosyjskim wywiadem wojskowym GRU. Jak również z samym Władimirem Putinem.
Jonathan Carroll - Na pastwę aniołów
Jonathan Carroll - Na pastwę aniołów
s5.postimg.org/lef4fr9lj/na_pastwe_aniolow.jpg
Ian McGann spotyka we śnie śmierć, która obiecuje odpowiedzieć na każde jego pytanie, jednak za niezrozumienie jej odpowiedzi zapłaci życiem. Gwiazda filmowa, Arlen Ford, ucieka ze zgiełku Hollywood, rezygnując z kariery, domu, wspaniałego stylu życia i wyjeżdża do Europy. Tam poznaje mężczyznę swojego życia. Śmiertelnie chory Wyatt Leonard odkrywa nagle, że posiadł zdolność wskrzeszania zmarłych. Losy tych trojga ludzi splatają się w niezwykły sposób...
Rafał Dębski - Gościun
Rafał Dębski - Gościun
s5.postimg.org/ol9nz81pj/Goscin.jpg
Do lasów nad jeziorem Solecko powrócił Gościun - pan lasów, łąk i jezior. W okolicy pojawiły się wodniki, dziwożony i południce. Wysłany tu przez kurię wikary Gołąbka będzie musiał zmierzyć się z czymś więcej niż tylko grupą rodzimowierców. A w dodatku sprawą zainteresował się już amerykański i rosyjski wywiad... 
David F. Wallace - Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace - Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
s5.postimg.org/bh43mh4hz/Krotkie_wywiady.jpg
Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura piękna.
Ludzka dynamika psychologiczna jest fascynująca, a dla Davida Fostera Wallace’a nie ma tematów tabu… Oto niezwykły zbiór opowiadań pisarza, który za życia stał się legendą – pierwsza na polskim rynku książka ikony amerykańskiego postmodernizmu, w wybitnym tłumaczeniu Jolanty Kozak.
Jonathan Carroll - Dziecko na niebie
Jonathan Carroll - Dziecko na niebie
s5.postimg.org/c5pcoki9z/Dziecko_na_niebie.jpg
"Dziecko na niebie" to przyprawiająca o dreszcz opowieść o miłości i okrucieństwie, o zachwycie nad światem i życiem i o strachu przed nimi.Weber i Philip - przyjaciele i filmowcy, ludzie sukcesu i sławy. Dlaczego więc Philip popełnia samobójstwo? Weber próbuje rozwiązać tę zagadkę. Wgłębiając się w sprawę, odkrywa coraz bardziej zdumiewające fakty z życia przyjaciela i natyka się na przerażające zjawiska.Dobro i zło okazują się nierozerwalnie ze sobą związane.
Janka Szczęsna - Wyznanie
Janka Szczęsna - Wyznanie
s5.postimg.org/liku89vkn/cover.jpg
Wyznanie to powieść biograficzna, opowiadająca historię dojrzałej, wykształconej kobiety, mieszkanki Małopolski, która w następstwie nieszczęśliwego wypadku, porzucenia przez męża oraz bezdusznego orzeczenia ZUS-u o zdolności do pracy mimo kalectwa, w czterdziestym roku życia podejmuje rozpaczliwą decyzję o wyjeździe do niemieckiego domu publicznego.
Christophe Galfard - Wszechświat w twojej dłoni
Christophe Galfard - Wszechświat w twojej dłoni
s5.postimg.org/isjs01sp3/wszechswiat_w_twojej_dloni.jpg
Gdy wieczorami patrzysz w niebo, widzisz tylko tajemniczą i niepokojącą przestrzeń. Granatowa otchłań przetykana mrugającymi gwiazdami stanowi zagadkę, nad którą pewnie się zastanawiasz. Jednak naukowy język, którym zwykle opisuje się Wszechświat, sprawia, że zamiast zgłębiać teorię Wielkiego Wybuchu, czujesz, że zaraz wybuchnie ci głowa. Właśnie dlatego musisz przeczytać tę książkę. Christophe Galfard, uczeń samego Stephena Hawkinga, zabierze cię na niezwykłą wyprawę 10 milionów lat świetlnych od Ziemi, pokaże powierzchnię gasnącej gwiazdy lub zmniejszy cię do rozmiarów atomu. Dzięki sile wyobraźni, bez trudnych definicji i skomplikowanych obliczeń odkryjesz prawdziwe piękno Wszechświata.
Procedura postępowania z firmami windykacyjnymi
Procedura postępowania z firmami windykacyjnymi
O firmach windykacyjnych

Poradnik dla zadłużonych, którzy mają kłopoty z firmami windykacyjnymi. Tu się dowiesz jak postępować, jkie podjąć działania wobec natrętnych i często działających na krawędzi prawa takich podmiotów.
Brandon Sanderson - Dusza cesarza
Brandon Sanderson - Dusza cesarza
s5.postimg.org/fns7q0yzr/Dusza_cesarza.jpg
Kiedy Shai zostaje pojmana podczas próby zastąpienia Księżycowego Berła niemal idealnym falsyfikatem, musi targować się o życie. Cesarz Ashravan co prawda nie zginął podczas ataku skrytobójcy, ale utracił świadomość – a fakt ten nie wyszedł na jaw jedynie dlatego, że w tym samym zamachu zginęła jego żona. Jeśli jednak po trwającej sto dni żałobie cesarz nie pokaże się publicznie, rządzące Stronnictwo Dziedzictwa utraci władzę, a cesarstwo pogrąży się w chaosie.