Polecamy w tym tygodniu
Polecamy 1Ok?adka 2Ok?adka 3Ok?adka 4
Charlotte Cho - Sekrety urody Koreanek. Element..
Charlotte Cho - Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji
s5.postimg.org/3n6il8x9j/Sekrety_urody_koreanek.jpg
W Europie o skórze mówi się głównie w kontekście problemów: zmarszczek i niedoskonałości cery, które trzeba tuszować grubymi warstwami makijażu. Koreanki od dawna wiedzą, że takie podejście prowadzi donikąd. Ich niezwykła metoda kompleksowej pielęgnacji gwarantuje rewelacyjne efekty.
Wojciech Markiewicz - 100 najbiedniejszych Polaków
Wojciech Markiewicz - 100 najbiedniejszych Polaków
s5.postimg.org/75iihmy5j/100_najbiedniejszych_polakow.jpg
Wiele reportaży Wojtka Markiewicza weszło już do historii polskiego dziennikarstwa. Fenomen Wojtkowego pisarstwa polega na niebywałym słuchu językowym i wyczuciu formy. Jego teksty, nie przestając być reportażami, są często literackimi perełkami. Markiewicz jako polonista był specjalistą od Gombrowicza - można się bawić znajdując w jego dziennikarskich materiałach nawiązania do Gombrowiczowskiego stylu - groteski, ironii i złośliwych dialogów z polskością. Jeśli - młodzi Czytelnicy - chcecie wiedzieć na czym polega legenda i siła polskiej szkoły reportażu czytajcie Markiewicza. To już jeden z niewielu , co tak piórem wodzi. Jerzy Baczyński Redaktor naczelny Polityki.
K. Korwin-Piotrowska - Bomba. Alfabet polskiego szo..
Karolina Korwin-Piotrowska - Bomba. Alfabet polskiego szołbiznesu
s5.postimg.org/irjsgfazr/Bomba_Alfabet_polskiego_szol.jpg
 „Bomba” to subiektywny portret ludzi i zjawisk znanych pod wspólną nazwą „polski szołbiznes”. Korwin-Piotrowska błyskotliwie punktuje pustkę i bufonowatość polskich celebrytów, ale też docenia rangę wielu artystów. Nie wali na ślepo, ale jeśli już bije, to boleśnie. Wielu osobom bardzo zależało, żeby „Bomba” nie powstała, ale ona już jest i tyka… Kto się powinien zacząć bać? 
Evžen Boček - Ostatnia arystokratka
Evžen Boček - Ostatnia arystokratka
s5.postimg.org/a80eio2nb/Ostatnia_arystokratka.jpg
Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategori Literatura piękna.
Rodzina Kostków powraca z Ameryki do Czech, by przejąć dawną siedzibę rodu – zamek Kostka. W zamku zastają dotychczasowych pracowników: kasztelana, ogrodnika oraz kucharkę. Jak nowi właściciele poradzą sobie w nowej rzeczywistości? Jak odnajdą się w rolach dotychczas nieodgrywanych?
Louise Rennison - Angus, stringi i przytulanki
Louise Rennison - Angus, stringi i przytulanki
s5.postimg.org/iozwtl7c7/Angus_stringi_i_przytulanki.jpg
 Fantastyczny pamiÄ™tnik, który oddaje nastroje nastolatek. Zabawna wersja "Dziennika Bridget Jones" dla mÅ‚odszych czytelniczek. 
Dominik Dán - Grzech nasz codzienny
Dominik Dán - Grzech nasz codzienny
s5.postimg.org/8qey73xwn/grzech_nasz_codzienny.jpg
Krauz i Chosé, detektywi z wydziału zabójstw, znani czytelnikom poprzednich książek Dominika Dána, tym razem poszukują sprawcy zbrodni na kilkunastoletnim chłopcu. Śledztwo, z początku pełne niejasności i znaków zapytania, wydaje się beznadziejne, lecz doprowadza do zaskakującego finału.
Elena Ferrante - Genialna przyjaciółka
Elena Ferrante - Genialna przyjaciółka
s5.postimg.org/fvnenufl3/Genialna_przyjaciolka.jpg
Sześćdziesięcioletnia Elena Greco dowiaduje się, że Lila, jej przyjaciółka z czasów dzieciństwa, zniknęła bez śladu. Elena przypuszcza, że przyjaciółka wprowadziła w życie swoje odwieczne pragnienie zniknięcia ze świata, w którym żyła, usunąwszy przedtem wszelkie ślady swego istnienia. Chcąc znaleźć wytłumaczenie dla tego gestu, Elena postanawia opowiedzieć niezwykłą historię ich przyjaźni. I tu rozpoczyna się podróż w przeszłość, która przeniesie czytelnika w lata pięćdziesiąte ubiegłego wieku, na przedmieścia Neapolu.
Elena Ferrante - Historia nowego nazwiska
Elena Ferrante - Historia nowego nazwiska
s5.postimg.org/e2khziuef/Historia_nowego_nazw.jpg
"Historia nowego nazwiska", druga powieść cyklu, który otwiera "Genialna przyjaciółka".
Lila i Helena mają po szesnaście lat i obie czują, że znalazły się w ślepym zaułku. Lila dopiero wyszła za mąż, ale przyjęcie nazwiska męża wiąże się dla niej z utratą własnej tożsamości...
Elena Ferrante - Historia ucieczki
Elena Ferrante - Historia ucieczki
s5.postimg.org/ageomvo13/Historia_ucieczki.jpg
Elena i Lila, przyjaciółki znane czytelnikom z Genialnej przyjaciółki i Historii nowego nazwiska, to młode kobiety. Bardzo szybko musiały dorosnąć. Lila wyszła za mąż w wieku szesnastu lat, ma małego synka, porzuciła męża i dostatnie życie, pracuje w fabryce w bardzo ciężkich warunkach. Elena opuściła Neapol, ukończyła studia w Pizie i wydała dobrze sprzedającą się książkę, która otworzyła jej drzwi do świata ludzi zamożnych i wykształconych
Nele Neuhaus - Głębokie rany
Nele Neuhaus - Głębokie rany
s5.postimg.org/l1yjyvucn/Gleboka_rana.jpg
W swoim podfrankfurckim domu zostaje zamordowany David Goldberg, milioner, filantrop, Żyd ocalony z Oświęcimia. Niedługo po nim ginie kolejny osiemdziesięciolatek. Ofiary łączy zagadkowa liczba zapisana przez mordercę na miejscu zbrodni oraz bliska znajomość z Verą Kaltensee, równie sędziwą przedstawicielką lokalnej arystokracji.
Dominik Dán - Czerwony kapitan
Dominik Dán - Czerwony kapitan
s5.postimg.org/xs2sbz2av/Czerwony_kapitan.jpg
Dominik Dan to pseudonim autora bestsellerowych słowackich kryminałów z detektywem Richardem Krauze w roli głównej. Autor jest czynnym detektywem wydziału kryminalnego słowackiej policji, stad szczegółowa wiedza na temat warsztatu pracy policji. Jego powieści to historie czysto detektywistyczne lub osadzone na tle wydarzeń politycznych. Akcja tej osadzona jest w 1992 roku. Oficerowie wydziału zabójstw nie strzelają tak często jak w amerykańskich filmach, za to równie dużo klną i znacznie więcej zatrują. Tym razem odgrzebują stare polityczne morderstwo z lat osiemdziesiątych... Są bezlitośni dla swoich szefów. Tekst skrzy się humorem, błyskotliwymi dialogami. Świetna lektura, zapowiedz kolejnych książek Dominka Dana.